Aktualności 2017/2018

 • Stypendia dla uzdolnionych uczniów dla uczniów MORAWY

  Z wielką radością informujemy, że nasi uczniowie otrzymali Stypendia dla uzdolnionych uczniów przyznawane przez Prezydenta Miasta Przemyśla, Pana Roberta Chomę. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się na Zamku Kazimierzowskim. Uczniowie, którym  za rok szkolny 2016/2017 zostały przyznane Stypendia Prezydenta Miasta Przemyśla to:

  obecni uczniowie:

  1. Maria Kochmańska
  2. Iwona Mazurek
  3. Emilia Popławska
  4. Małgorzata Sielska
  5. Agnieszka Bąk

   

  absolwenci:

  1. Weronika Wańczowska
  2. Julia Witkowska
  3. Michał Saturczak
  4. Wiktoria Kowalik
  5. Justyna Kowalik
 • Dzień Edukacji Narodowej

  Z okazji Dnia Nauczyciela
  życzymy takich myśli i marzeń
  które dają się urzeczywistnić,
  pięknych i szlachetnych pomysłów,
  które podszeptuje serce,
  cierpliwości i wytrwałości. 

  Gimnazjum MORAWA


 • Informacja - piątek 13.10.2017

  W dniu 13 października, w piątek, w Gimanzjum MORAWA lekcje będą skrócone. 

  Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbędzie się w sali gimnastycznej o godzinie 12.15. 

  Serdecznie zapraszamy. 

   

 • Wyjścia kulturalne - film i teatr. Wieczór filmowy.

  "Bo miłość nie zna żadnych tam i granic". W piątek, 29 września, odbył się w Niepublicznym Gimnazjum "MORAWA" wieczór filmowy.  Tym razem gimnazjaliści uczestniczyli w projekcji ekranizacji dramatu pt. "Romeo i Julia" ( 1968, reż.Franco Zeffirelli). Obecnie, po przeczytaniu lektury i obejrzeniu filmu, uczniowie klas drugich analizują i interpretują fragmenty utworu na lekcjach języka polskiego. Polonistka pracująca z klasami 2 a i 2 b liczy na to, że zafascynuje ich nie tylko sama historia miłości tragicznych kochanków, ale że miłością zapałają również gimnazjaliści do...dzieł Wiliama Szekspira!

  Cóż, wszytko jest możliwe. Wszak "miłość nie zna żadnych tam i granic"! :)

  ---

  Czy istnieje coś takiego jak kłamstwo w dobrej wierze? W czwartek, 5 października, odpowiedzi na to pytanie poszukiwali uczniowie klas 2 a i 2 b Niepublicznego Gimnazjum "MORAWA". Gimnazjaliści wybrali się do Centrum Kulturalnego w Przemyślu, gdzie wzięli udział w spektaklu "Chłopiec z aureolą" ukazującym zagadnienie względności prawdy i kłamstwa.

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  W dniu 5 października 2017 r., w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Po obliczeniu głosów, Komisja Wyborcza stwierdza, że Przewodniczącą SU w roku szkolnym 2017/2018 zostaje Anna - Maria Wołoszyn z klasy 3a. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji szkolnych planów ;)

   

  Gimnazjum MORAWA

   

 • Wyjazd do Paderborn

  W dniach 25.09-04.10.2017r. młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. K. Morawskiego oraz naczego Gimnazjum MORAWA wraz z nauczycielami uczestniczyła w wyjątkowej wymianie ze szkołą partnerską w Paderborn,  Gimnazjum im. Goerdlera.

   

  Coroczna wymiana młodzieży była okazją do podsumowania współpracy i partnerstwa szkół, która trwa już od 25 lat, a zainicjował ją dyrektor II LO śp. Pan August Partyński. 

   

  Jubileusz partnerstwa szkół zbiegł się również z jubileuszem 50-lecia szkoły Gimnazjum im. Goerdlera w Paderborn. Uroczyste obchody obydwu jubileuszy miały miejsce w auli szkolnej gimnazjum. Obecni podczas uroczystości byli przedstawiciele władz miasta Paderborn, przedstawiciele departamentów edukacji, rodzice, nauczyciele i absolwenci. Nie zabrakło również udziału i występu uczniów. Wspaniale zaprezentował się szkolny Bigband, w którym zagrali nie tylko uczniowie ale też nauczyciele szkoły. Atrakcyjne pokazy chemiczne przerywane były co chwilę gromkimi brawami, a występ sportowy z akrobatyki pokazał, że uczniowie Gimnazjum im. Goerdelera mają wielki potencjał.

   

  W trakcie części oficjalnej głos zabrał również dyrektor II LO Pan Mariusz Zamirski. Podkreślił wartość współpracy partnerskiej naszych szkół, złożył gratulacje z okazji jubileuszu 50-lecia szkoły i przekazał wyjątkowy prezent od całej społeczności szkolnej - dzwon wykonany specjalnie na tę uroczystość z herbami obydwu miast partnerskich. Dzwon został zaprojektowany i odlany w pracowni Felczyńskich,  przez prawnuka Jana Felczyńskiego – Piotra Olszewskiego, absolwenta II LO.

   

  Dyrektor II LO przekazał również list gratulacyjny oraz grafikę panoramy Przemyśla - współczesną reprodukcję miedziorytu autorstwa Georga Brauna, Fransa Hogenberga, podarowaną przez Prezydenta Miasta Pana Roberta Chomę.

   

  Po części oficjalnej wzięliśmy udział w wielu atrakcjach przygotowanych przez uczniów i nauczycieli szkoły. W finale pikniku szkolnego w powietrze zostało wypuszczonych 700 balonów w kolorach szkoły.

   

  Podczas wymiany uczestniczyliśmy m.in. w wyjazdach do Bochum gdzie oglądnęliśmy rekordowy pod względem oglądalności musical "Starlight Express", do Dortmundu - tam zwiedziliśmy największy w Niemczech stadion Borussi Dortmund. Odwiedziliśmy również zabytkowy gazometr w Oberhausen oraz wystawę fotografii pt. "Cuda natury". Ważnym punktem programu był również bieg charytatywny, z uczestnictwem młodzieży z Polski, Niemiec i Wielkiej Brytanii oraz nauczycieli, na rzecz miejscowego hospicjum dla dzieci.

   

  Czas spędzony w rodzinach goszczących był dla nas okazją do wielu inspiracji i pomysłów. Wymiana została wsparta finansowo ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

   

   

 • Rajd Kazika

  Rajd Kazika

   

  30 września 2017 r. odbył się tradycyjny „Rajd Kazika”, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas Gimnazjum „Morawa”. Tym razem gimnazjaliści nie zwiedzali uroczych terenów Pogórza Przemyskiego tylko udali się w około 100 kilometrową podróż do Suśca by przejść szlak szumów na rzece Tanew. Maszerując szlakiem szumów młodzież zapoznała się z walorami przyrodniczo – historycznymi Roztocza, podziwiała wodospad na rzece Jeleń, wspięła się na wzgórze Kościółek, które niegdyś było obozowiskiem powstańców styczniowych oraz partyzantów. Kulminacją rajdu była miejscowość Rebizanty, gdzie znajdują się słynne szumy na Tanwi. Tam przewidziany był czas wolny na podziwianie tych osobliwości przyrody, pamiątkowe fotografie oraz piknik na świeżym powietrzu w punkcie gastronomicznym o ciekawej nazwie „U Gargamela”. To nie  koniec atrakcji, bowiem uczestnicy rajdu udali się do miejscowości Radruż, aby zwiedzić perełkę architektury drewnianej, zabytek wpisany do rejestru UNESCO, cerkiew pod wezwaniem św. Paraskerwy z końca XVI wieku. Młodzież z ciekawością wysłuchali opowiadań przewodnika, a odważniejsi wdrapali się na obronną dzwonnicę. Po zwiedzeniu otoczenia świątyni i pamiątkowych fotografiach wszyscy w doskonałych humorach wrócili do Przemyśla.

 • Aktualne plany lekcji

  Aktualne pliki planu lekcji - pdf

 • Ogólne warunki ubezpieczenia

  W pliku pdf znajdują się Ogólne Warunki Ubezpieczenia uczniów naszej szkoły. Prosimy o zapoznanie się. 

   

  Gimnazjum MORAWA

 • Spotkanie z rodzicami

  Spotkanie z rodzicami/opiekunami prawnymi


  Informujemy, że spotkanie z rodzicami odbędzie się w czwartek 14 września o godzinie 17.15 w kompleksie gimnazjum (II piętro). 


  Zapraszamy. 

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  Informujemy, że 4 września 2017 r. o godz. 9:15 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. O godzinie 8.00 zostanie odprawiona msza św. w Kościele oo. Salezjanów.

   

  Niepubliczne Gimnazjum MORAWA

 • Plan lekcji

  Plan lekcji 2017/2018 - pliki pdf